Geri Çocuklara motivasyon pikniği

Çocuklara motivasyon pikniği

Adıyaman Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Anabilim Dalı Başkanlığıyla Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında bir dönem boyunca İlköğretim Matematik Öğretmen adayları İl Milli Eğitime bağlı 10 farklı ortaokulda öğrenim gören toplam 142 dar gelirli aile çocuklarına eğitsel ve sosyal yönden gelişimlerine katkı sağlandı.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 19:46 - Yaşam
A
Çocuklara motivasyon pikniği


Adıyaman Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ramazan Gürbüz'ün denetiminde 1 Mayıs 2013 tarihinde Matematik Öğretmen adaylarının ve 142 çocuğun katılımıyla Ali dağında yemekli bir şenlik düzenlenmiştir. Bu şenlik kapsamında uçurtma, futbol, ip atlama, halat çekme, sessiz sinema gibi etkinlikler düzenlendi.
Dr. Gürbüz, Topluma Hizmet Dersi kapsamında gerçekleştirilen bu uygulamaların hem öğretmen adaylarının mesleki gelişimine hem de bu çocukların sosyal ve eğitsel gelişimine katkı sağladığını ve bu tür uygulamaları önümüzdeki yıllarda periyodik bir şekilde devam ettirmek istediklerini ifade etti. Şenlikte yemek organizasyonunu sağlayan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığına(TPAO) ve taşıma organizasyonunu gerçekleştiren Kolej Kooperatifine teşekkürlerini iletti.

Diğer Yaşam Haberleri için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 19:46
A