Geri Çip sorunu bir şirkete daha sıçradı

Çip sorunu bir şirkete daha sıçradı

Otomotiv dünyasını etkisi altına alan çip tedarik sorunu bir şirketin daha üretime ara vermesine neden oldu. Birçok dünya devini etkisi altına alan daha sonra da Türkiye'ye sıçrayan tedarik sorunu ile ilgili son olarak İngiltere'nin en büyük otomobil üreticisi Jaguar Land Rover'dan açıklama geldi. Şirket, çip tedarik sorunu sebebiyle Halewood ve Castle Bromwich'teki üretimi en az bir hafta durduracağını belirtti.

22 Nisan 2021 Perşembe, 18:40 - Ekonomi
A
Çip sorunu bir şirkete daha sıçradı

Jaguar Land Rover, bilgisayar çipi kıtlığı nedeniyle İngiltere'deki fabrikalarındaki çalışmaları askıya aldığını açıkladı.

İngiltere'nin en büyük otomobil üreticisi, malzemeleri değerlendirmek için Halewood ve Castle Bromwich'teki üretimi en az bir hafta durduracağını belirtti.

ANA İKİ FABRİKA KAPATILDI

Jaguar Land Rover (JLR), salgın sırasında küresel otomobil endüstrisinin karşılaştığı zorlukların en son işareti olarak, bilgisayar çiplerinin yetersizliği nedeniyle İngiltere'deki ana fabrikalarından ikisinde üretimi geçici olarak durdurma kararı aldı.

İngiltere'nin en büyük otomotiv üretim operasyonuna sahip olan şirket, İngiliz yayın organı Guardian'a yaptığı açıklamada Pazartesi gününden itibaren West Midlands'deki Castle Bromwich ve Merseyside'daki Halewood tesislerinde "sınırlı bir üretim dışı dönem" yaşayacağını doğruladı.

AÇILIŞ TARİHİ TEDARİKLERE GÖRE BELİRLENECEK

Kapatmanın en az bir hafta sürmesinin planlandığı bildirilirken şirketin yeniden açılış tarihini dünyadaki çip tedarik süreçlerine göre belirleyeceği belirtildi.

Üretim sürenin askıya alınması sonrasında, Castle Bromwich'de üretilen Jaguar XE ve XF ve F-Type spor otomobili ve Halewood'da üretilen Land Rover Discovery Sport ve Range Rover Evoque modellerinin üretiminde aksaklıklar olacağı bildirildi.

Diğer Ekonomi Haberleri için tıklayın


22 Nisan 2021 Perşembe, 18:40
A