Geri Cinayet şüphelisi 3 taksici adliyede

Cinayet şüphelisi 3 taksici adliyede

Ataşehir'de dün, meslektaşları 60 yaşındaki Vedat Yılmaz'ı öldürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan 3 taksici polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 13:52 - Güncel
A
Cinayet şüphelisi 3 taksici adliyede
00:52 Cinayet şüphelisi 3 taksici adliyede

İLGİLİ VİDEO

Cinayet şüphelisi 3 taksici adliyede

İçerenköy Mahallesi Asayiş Sokak'ta bulunan 6 katlı bir apartmanın zemin katına dün saat 05.00 sıralarında, hırsız ihbarı üzerine giden polis ekipleri, evde battaniyeye sarılı bir erkek cesedi buldu. Bunun üzerine orada bulunan ev sahibi Yücel A.(38) ile arkadaşı Ali T.(28)'yi gözaltına aldı. Bu kişilerin verdiği ifade sonrası diğer şüpheli Fatih D.(39) de evinde yakalandı. Yüzünde ve boynunda morluklar olan cesedin 60 yaşındaki Vedat Yılmaz'a ait olduğunu tespit edildi.

"CESEDİ DENİZE ATACAKTIK, POLİSE YAKALANDIK"

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulamaları yapılan şüphelilerin, Telsiz Taksi Durağı'nda öldürülen Vedat Yılmaz ile birlikte taksicilik yaptıkları anlaşıldı. Şüpheliler ifadelerinde, bir bahaneyle eve götürdükleri Vedat Yılmaz'ın ellerini ve ayaklarını bağladıktan sonra ağzını bantladıklarını anlattı. Ardından kredi kartlarından çektikleri 10 bin lirayla borçlarını ödediklerini söylediler. İfadelerde, daha sonra eve dönen şüphelilerden Yücel A. ile Ali T.'nin Vedat Yılmaz'ı boğarak öldürdüğü belirtildi. Şüpheliler ifadelerinde ayrıca, cesedi denize atmayı planladıkları sırada polise yakalandıklarını bildirdiler. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 3 şüpheli İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na gönderildi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 13:52
A