Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çiçek'in bayram mesajı

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bayramların birlik ve beraberliği pekiştirmek için önemli fırsat olduğuna dikkat çekti

Çiçek'in bayram mesajı


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bayramların birlik ve beraberliği pekiştirmek için önemli fırsat olduğuna dikkat çekerek, "Birlik ve beraberliğimiz, bizim en büyük gücümüzdür. Bu aziz vatan üzerinde ebediyen yaşamamızın şartı budur. Kalplerimiz bir olduğunda hiçbir gücün bizi birbirimize düşüremeyeceğini tarihi tecrübelerimiz bize öğretmiştir. Fitne ve fesat odalarının birliğimizi bozmaya dönük çabaları, bizlerin dayanışması karşısında boşa çıkacaktır" dedi.

TBMM Başkanı Çiçek, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Değerli vatandaşlarımızın mübarek Kurban Bayramı'nı candan tebrik ediyor, sağlık ve huzur içinde bir bayram geçirmenizi diliyorum. Bayramların, bizim toplum hayatımızda, kültürümüzde, birlik ve beraberliğimizin sağlanmasında çok özel ve anlamlı bir yeri vardır. Bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, birbirimize olan sevgi ve saygı bağlarımızı kuvvetlendirmek, kardeşliğimizi daha da derinleştirmek bakımından hiç şüphesiz önemli bir fırsattır. Bu bayramı da böyle değerlendirmek doğru olur" dedi.

"BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ BİZİM EN BÜYÜK GÜCÜMÜZDÜR"

"Yaşadığımız bu coğrafyada, ülkemizin yanı başında cereyan eden olaylara baktığımızda birlik ve beraberliğin ve kardeşliğin ne kadar önemli olduğunu bayram vesilesiyle daha iyi anlamamız ve hatırlamamız gerekmektedir" diyen Çiçek, mesajında şunları kaydetti:

"Çünkü birlik ve beraberliğimiz, bizim en büyük gücümüzdür. Bu aziz vatan üzerinde ebediyen yaşamamızın şartı budur. Kalplerimiz bir olduğunda hiçbir gücün bizi birbirimize düşüremeyeceğini tarihi tecrübelerimiz bize öğretmiştir. Fitne ve fesat odalarının birliğimizi bozmaya dönük çabaları, bizlerin dayanışması karşısında boşa çıkacaktır. Ekonomimizdeki gelişme, toplumsal yapımızdaki canlılık, kültürel dokumuzdaki zenginlik bize bakarak yönlerini tayin eden kardeşlerimizi için de umut olmaktadır."

"TBMM, MİLLETİMİZİN VE DEMOKRASİMİZİN KALBİDİR"

TBMM'nin milletin ve demokrasinin kalbi olduğuna vurgu yapan Çiçek, "Her türlü sosyal, kültürel, siyasal ve ekonomik farklılıkların buluşma adresi bu gazi Meclis'tir. Farklılıklarımızı bizim zenginliğimizdir. Milli varlığımızın en yüce kurumu olan bu çatı altında her türlü sorunumuzu özgürce tartışıp sonuçlandırabiliriz. Milletimiz adına yürüttüğümüz yasama çalışmalarının yegane gayesi daha yaşanılır, gelişmiş, çağdaş bir Türkiye meydana getirmektedir. Bu gayemizi gerçekleştirebilmemiz, ekonomik, sosyal ve siyasal alanda atacağımız adımlarla mümkün olacaktır" ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Çiçek, Kurban Bayramı'nda yolculuk yapacak vatandaşlara da uyarılarda bulundu. Çiçek, toplumsal hareketliliğin arttığı bu kutlu günlerin acıya dönüşmemesinin en büyük temennisi olduğunu belirterek şöyle devam etti:

"Bu vesileyle yakınlarını ziyaret etmek için yolculuk yapan vatandaşlarımızın daha dikkatli araç kullanmalarını özellikle uyarmak istiyorum. Manevi bir seferberlik havasında kutladığımız bu kutlu günlerin, milletimizin ve bütün insanlığın mutluluğuna vesile olmasını diliyor, milletimizin ve İslam dünyasının Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!