Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çeyrek milyon dolarlık düğün işinden etti

Çin'de oğlunun üç gün, üç gece süren düğününe çeyrek milyon dolar harcayan köy muhtar yardımcısı işini kaybetti.

Çeyrek milyon dolarlık düğün işinden etti

Komünist Parti'nin bölgedeki disiplin denetleme komisyonu, muhtar yardımcısı Ma Linxiang hakkında soruşturma açmasının ardından, kendisini görevden aldı. Başkent Pekin yakınlarındaki Qingheying köyünde yapılan düğün için 260 bin dolar harcandığı belirtiliyor.

Düğünde konuklara şaşalı bir ziyafet verildiği, ünlü isimlerin sahne aldığı ve konukların lüks araçlarla eskort edildiği söyleniyor.

"KIZ TARAFINI DURDURMAK MÜMKÜN DEĞİLDİ"

Köy muhtar yardımcısı Ma Linxiang, düğünün masraflarının çoğunu kız tarafının karşıladığını söyleyerek kendini savundu. Linxiang, "Onları durdurmak mümkün değildi." dedi. Kendisinin yalnızca 30 bin dolar kadar bir para harcadığını, köylülerden de 10 bin dolarlık destek gördüğünü söyleyen Ma, "Özel bir şey yapmadım. Geleneklere uydum." diye konuştu.

İŞİNDEN OLDU

Ancak savunması Komünist Parti yetkilileri tarafından yeterli bulunmadı ve partideki görevine son verildi. Çin'de Komünist Parti yetkilileri, lüks harcamalar yaparak halkın tepkisini çekmemeleri konusunda sürekli uyarılıyor. Ülkede giderek yayılan yolsuzluk kültürü kapsamında, düğünlerde evlilik hediyeleri kabul etmek de rüşvet almanın bir yolu olarak görülüyor

 

BBC TÜRKÇE

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!