Geri Cep telefonunu çocuklardan uzak tutun

Cep telefonunu çocuklardan uzak tutun

Amerika Çevre Sağlığı Örgütü Kurucu Başkanı ABD'li Prof. Dr. Devra Davis, "Özellikle cep telefonlarını çocuklarımızdan uzak tutalım. dedi.

19 Haziran 2013 Çarşamba, 23:48 - Sağlık
A
Cep telefonunu çocuklardan uzak tutun

 

Samsun'da, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ve Türk Stereoloji Derneği tarafından düzenlenen 'Tıp ve Biyolojide Elektromanyetik Alan Tartışmaları' adlı sempozyuma katılanlar, bugün basının karşısına geçti. Özellikle cep telefonlarından yayılan radyasyonun gebelik, kadın ve erkek üreme sistemi üzerindeki zararlı etkilerinden bahseden Enviromental Health Trust Kurucusu ve Başkanı Prof. Dr. Devra Davis, "Elektromanyetik alana uzun süre maruz kalınması, sperm oluşumunu, hareketini ve morfolojisini önemli ölçüde zararlı yönde etkiliyor" dedi.

UYURKEN UÇAK MODUNA ALIN
Cep telefonundan yayılan elektromanyetik dalgaların çocuklar üzerinde çok olumsuz etkileri bulunduğunu ifade eden Prof. Dr. Devra Davis, "Çocuklarımız yayılan bu zararlı elektromanyetik dalgalardan 2 kat daha fazla etkileniyor ve zarar görüyor. Cep telefonlarımızı çocuklarımızdan uzak tutalım. Cep telefonu bir oyuncak değildir. Bile bile çocuklarımıza bu zararı yaşatmayalım. Bizler de mümkün olduğu kadar telefonu kendimizden uzak tutalım. Gece yatarken telefonlarımızı uçuş moduna alalım. Zaten kullandığımız telefonların içerisinde, telefonun vücuttan en az 10 milimetre uzak tutulması belirtiliyor" diye konuştu.

Diğer Sağlık ve Beslenme Haberleri için tıklayın


19 Haziran 2013 Çarşamba, 23:48
A