Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çelik'ten "dekolte" açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, dekolte giyen bir sunucuyu "böyle kıyafet olmaz" şeklinde eleştirdiği ve bunun üzerine o sunucunun görevden alındığı iddialarına cevap verdi.

Çelik'ten ''dekolte'' açıklaması

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Pazar günü katıldığım bir TV programında Kamudaki kıyafet serbestliğinin aşırıya kaçabileceğine dair bana bir soru soruldu. Ben, cevabımda aynı endişenin üniversitelerdeki kıyafet serbestliği esnasında da dile getirildiğini ancak bunun yersiz olduğunu söyledim. Cevabımda, 'kapalı olmak, çarşaflı veya peçeli olmak anlamına gelmediği gibi; başı açık olmak da aşırı dekolte giyinmek anlamına gelmez' dedim. Mülakatta dekolte giyinmiş bir sunucuyu uçlara örnek olarak verdim. Bu konuşmamda bir TV, bir program veya bir kişi adı asla vermedim. Sonrasında isimlendirmeler, yakıştırmalar medya tarafından yapıldı. Bir kez daha söylüyorum; duyarlılığımız toplumun genel duyarlılığıdır. Bir birey, bir TV izleyicisi veya bir politikacı olarak bir konuda görüşümü dile getirmek de benim en tabii hakkım ve ifade özgürlüğümdür. TV programındaki sözlerimden yola çıkarak 'hayat tarzına müdahale ediliyor' gibi bir istismar konusu çıkarmak kötü niyetli bir çabadır" ifadelerini kullandı.

İddialara konu olan programın sunucusunun işine son verilme gerekçesi "kıyafeti değil, kötü performansı" olarak açıklanmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!