Geri CAS'tan Metalist'e ret

CAS'tan Metalist'e ret

Şampiyonlar Ligi'nden bu sezon men edilen Metalist Kaharkiv'in CAS'a kararın geçici olarak kaldırması yönündeki itirazı da reddedildi.

17 Ağustos 2013 Cumartesi, 11:46 - Spor
A
CAS'tan Metalist'e ret

UEFA tarafından bu yıl Şampiyonlar Ligi'nden men edilen Ukrayna ekibi Metalist Kharkiv'in Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) kararın geçici olarak kaldırılması yönündeki talebi de reddedildi.
    
UEFA'nın resmi internet sitesinde yer alan haberde, CAS'ın, UEFA Tahkim Kurulunun aldığı men kararını desteklediği ve Metalist Kaharkiv'in yerine Şampiyonlar Ligi'ne katılması kararlaştırılan PAOK'un play-off maçı ilk ayağında Schalke 04 ile 21 Ağustos'ta Almanya'da karşılaşacağı ifade edildi.
    
Haberde, CAS'ın aldığı kararın, UEFA tarafından da memnuniyetle karşılandığı vurgulandı.

    
UEFA Acil Durum Heyeti, şike yaptığı gerekçesiyle 2013-2014 sezonu Avrupa kupalarından diskalifiye edilen Metalist Kharkiv'in yerine PAOK'un alınacağını hafta içinde duyurmuştu.  Ukrayna Futbol Federasyonu, Metalist ile Karpaty Lviv arasında 19 Nisan 2008 yılında oynanan maçta şike yapıldığı gerekçesiyle Metalist'ten 7 futbolcu ve bir yönetici, Karpaty'den de 3 futbolcuya ceza vermişti. 

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


17 Ağustos 2013 Cumartesi, 11:46
A