Geri Candan Erçetin'in annesi vefat etti

Candan Erçetin'in annesi vefat etti

Pop müziğin güçlü yorumcusu Candan Erçetin, annesini kaybetti. 3 yıl önce Kırklareli'de yaşayan babası müzik öğretmeni Abdullah Erçetin'i kaybeden sanatçı, dün de annesi Mevlüde Erçetin'in(86) ölüm haberiyle sarsıldı.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 09:45 - Magazin
A
Candan Erçetin'in annesi vefat etti

 

Kanser tedavisi gören Mevlüde Erçetin'in cenazesi bugün Kırklareli'de toprağa verilecek. Erçetin annesinin vefat haberini aldığı günün akşamında daha önceden verdiği sözü tutmak için Lütfi Kırdar'da düzenlenen İTKİB 2013 Yıldız Tekstilcileri Ödül Töreni'nde sahne aldı. Hayatının en zor konserine çıkan Erçetin sahnede durgun ve ağlamaklıydı. Konuşmakta güçlük geçen sanatçının sık sık gözleri doldu. "Kader" şarkısıyla açılış yapan Erçetin, sahnede slow şarkılara ağırlık verdi. Siyah elbise giyen ve yaşadığı büyük acıyı gizlemeye çalışan Erçetin'in ikinci şarkısında da "Olmaz Birtanem"i söylemesi dikkat çekti.

 

Anneler Günü'nde de sahnede

Galatarasaylılar Spor Klübü de yayınladığı taziye mesajında "Galatasaraylılar Derneği Başkanlarından Sayın Candan Erçetin'in muhterem annesinin vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz" cümlelerine yer verdi. En sevilen hitleri arasında "Annem" şarkısı da bulunan sanatçı, 12 Mayıs saat 16.00'da da Bostancı Gösteri Merkezi'nde Anneler günü özel konseri vereceğini duyurmuştu.

 

ŞARKICI Candan Erçetin'in kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren annesi 86 yaşındaki Mevlüde Erçetin, gözyaşları içinde memleketi Kırklareli'nin İnece Beldesi'nde toprağa verildi.

Pop müziğin sevilen ismi Candan Erçetin'in İstanbul'daki özel bir hastanede pankreas kanseri tedavisi gören annesi Mevlüde Erçetin, dün öldü. Erçetin, acı haberi almasına rağmen daha önceden planlanan Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'ndeki İTKİB 2013 Yıldız Tekstilcileri Ödül Töreni'nde sahneye çıktı. Erçetin, annesinin cenazesini teslim aldı ve ardından Kırklareli'ne geldi.

Kırklareli'ndeki Hızırbey Camii'nde öğlen namazının ardından düzenlenen cenaze töreninde Erçetin, başsağlığı dileklerini kabul etti. Cenaze törenine Erçetin'in yakınları, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, Kırklareli Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aile, cenazaye çelenk yerine Türk Eğitim Vakfı ve Galatasaray Eğitim Vakfı'na bağış istedi.

Cenazede ayakta durmakta güçlük çeken ve yakınlarının desteğini alan Candan Erçetin, annesinin 4 yıldır tedavi gördüğünü söyledi. Erçetin, "Çok üzgünüm" dedi. Gazetecilerin dün sahneye çıkmak zorunda kaldığını hatırlatması üzerine Erçetin, "Çıkmak zorunda kaldım. Çok zordu, ama bana içeriden zordu. Çünkü konsere gelen misafirlerin konuyla hiç ilgisi yoktu. Dolayısıyla bizim mesleğimizin cilveleri de bunlar. Öyle olmak zorundaydı" diye konuştu.

Mevlüde Erçetin, İnece belde mezarlığında 3 yıl önce ölen eşi Abdullah Erçetin'in yanına gözyaşları içinde defnedildi.

 

Diğer Magazin Haberleri için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 09:45
A