Geri Çakmak atan taraftara 1 yıl maç izleme yasağı

Çakmak atan taraftara 1 yıl maç izleme yasağı

PTT 1'inci Lig'de mücadele eden Adana Demirspor'un, geçen Ocak ayında kendi sahasında Boluspor'a 1-0 mağlup olduğu maçta, hakeme çakmak atan 21 yaşındaki Hasan Yakut'a 1 yıl maç izleme yasağı verildi.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 11:04 - Spor
A
 Çakmak atan taraftara 1 yıl maç izleme yasağı

Olay, 5 Ocak Stadı'nda, 20 Ocak 3013'de oynanan maçta yaşandı. İddiaya göre, takımının gol yemesine öfkelenen Hasan Yakut, üzerinde taşıdığı çakmağı hakeme attı. Güvenlik birimleri tarafından çakmak attığı tespit edilen Yakut hakkında 'müsabakanın düzeninin bozulmasına sebebiyet verme' suçundan 1-3 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı. 3'üncü Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki davada tutuksuz sanık Yakut, "Ben Adana Demirspor taraftarıyım. Hakeme sinirlendiğim için çakmak fırlattım. Çok pişmanım" dedi.

Sanık Hasan Yakut, mahkeme tarafından önce 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sonra da duruşmadaki iyi halinden dolayı cezası 2.5 aya indirildi. Ardında da sabıkasız oluşu ve bir daha suç işlemeyeceğine kanaat getirilerek, cezası ertelendi. Sanığa ayrıca, 1 yıl süre ile de maç izleme yasağı verildi. Karar kesinleştikten sonra, maç günleri polis merkezine giderek imza atacak.

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 11:04
A