Geri BUÜ Rektörü Prof. Dr. Kılavuz: Orhangazi ve Gemlik teknoloji ağırlıklı üniversiteyi hak ediyor

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Kılavuz: Orhangazi ve Gemlik teknoloji ağırlıklı üniversiteyi hak ediyor

ULUDAĞ Üniversitesi Orhangazi Asil Çelik Meslek Yüksek Okulu bünyesinde oluşturulan 3 ayrı Teknoloji ve Tasarım Merkezi Laboratuvarı düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Orhangazi ve Gemlik'in teknoloji ağırlıklı bir üniversiteyi hak ettiğini ifade etti.

09 Mart 2021 Salı, 19:21 - Bursa Bölge
A
BUÜ Rektörü Prof. Dr. Kılavuz: Orhangazi ve Gemlik teknoloji ağırlıklı üniversiteyi hak ediyor

Uludağ Üniversitesi Orhangazi Asil Çelik Meslek Yüksek Okulu bünyesinde üniversite, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası ile BEBKA 2019 Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programında oluşturulan 3 ayrı Teknoloji ve Tasarım Merkezi Laboratuvarı düzenlenen törenle açıldı. Törene Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Uludağ Üniversitesi Orhangazi Asil Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fatih Karpat ve öğretim görevlileri katıldı.

Açılış töreninde konuşan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Saim Kılavuz, eğitim öğretim oranının yükselmesinin kalitenin yükselmesiyle doğru orantılı olduğunu belirterek, "Gemlik ve Orhangazi bölgesi gelecekte teknoloji ağırlıklı ciddi bir üniversiteyi hak ediyor. Bu fikrimizi Sayın Cumhurbaşkanımız Bursa'ya geldiği zaman kendilerine arz ettim. Bugünden yarına hemen olacak bir şey değil. Ancak ciddi olarak düşünülmesi gerekiyor. Bu bölge önemli bir sanayi birikimine de sahip. İnşallah meslek yüksekokullarımız ve fakültelerimiz, aranan insanların bulunduğu önemli eğitim kurumları haline gelecek. BEBKA'nın üniversitemize verdiği katkılar ve proje işbirliklerinden ötürü de büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bugün açılışını yaptığımız atölyelerin üniversitemize, öğrencilerimize, iş dünyasına ve Orhangazi'ye hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz" şeklinde konuştu.

Katılımcılar törenin ardından laboratuvarları inceledi.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


09 Mart 2021 Salı, 19:21
A