Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BUSMEK meslek sahibi yapıyor

Büyükşehir Belediyesi'nin Bursalıların ufkunu açan faaliyetlerinden biri olan Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK), eğitim döneminde de vatandaşların yaşamlarına yeni renkler katıyor.

BUSMEK meslek sahibi yapıyor

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent insanının ufkunu açan BUSMEK'in istihdama katkı sunan çok önemli bir proje olduğunu vurguladı. Başkan Altepe, BUSMEK'in 7 merkez ilçede 12 kurs merkezinde 185 personeliyle yeni eğitim dönemine başladığını ifade ederek, "BUSMEK'e ilgi, her geçen yıl daha da artıyor. Bu yıl 43 bin kişinin başvuruda bulunduğu kurslara, 10 bin kişi kesin kayıt yaptırma hakkı kazandı. Bilgisayar destekli muhasebeden grafik ve animasyon tabanlı web sayfası hazırlamaya, geleneksel Türk sanatlarından uygulamalı tiyatroya kadar 65 ayrı branşta gerçekleştirilen kurslara bu yıl turizm ve otelcilik ile hizmet sektörü de dahil edildi" dedi.
Vatandaşların ücretsiz olarak yararlanabildiği kurslarda, en kaliteli hizmeti sunduklarını anlatan Başkan Altepe, BUSMEK'teki eğitim kalitesinin her geçen gün daha da yükseldiğini vurguladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!