Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sezgin ÇGD'den Ödül

Çağdaş Gazeteciler Derneği'nin düzenlediği 30. Yıl Ödüllerinin spor alanındaki ödülünü Frutti Extra Bursaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sezgin kazandı.

Bursaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sezgin ÇGD'den Ödül

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) tarafından düzenlenen 30. Yıl Ödüllerinde 2019 Yılın Spor Ödülünü Frutti Extra Bursaspor Basketbol A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sezgin kazandı.

ÇGD'nin ödül ile ilgili açıklaması şöyle: "Orhangazili genç iş insanı Sezer Sezgin, Bursaspor Basketbol Şubesi'ni son 5 yılda adeta yeniden inşa ederek Bursa'daki salon sporu kültürüne büyük katkılar sundu. 2011-2013, 2014-2015 ve 2015-2019 yılları arasında 3 farklı başkanlık döneminde yöneticilik yapan Sezgin'in Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlayan serüveni, son 1.5 yıldır da Bursaspor'da Basketbol Şubesi'nin Başkanlığına kadar uzandı. 19 Ekim 2014 tarihinde Sezer Sezgin önderliğinde 3. Lig'de ilk maçına çıkan Bursaspor Basketbol Takımı, 5 sezon içerisinde yaşadığı şampiyonluklar tarihinde ilk kez Süper Lige yükseldi. Özellikle bu süreçte taraftarların da büyük saygısını kazanan Sezer Sezgin, en büyük amacının Uludağ firmasının da desteğiyle şu anki adı Frutti Ekstra Bursaspor, olan Yeşil beyazlıları Avrupa Arenası'na taşımak olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Sezer Sezgin, Bursaspor Basketbol takımını yaşatma adına verdiği mücadele nedeniyle ÇGD BURSA 2019 SPOR ÖDÜLÜ'NÜN sahibi oldu."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!