Geri Bursa Yıldırım'da can dostları emin ellerde

Bursa Yıldırım'da can dostları emin ellerde

Bursa Yıldırım'ı geleceğe taşıyacak vizyon projeleri bir bir hayata geçiren Yıldırım Belediyesi, ilçedeki sokak hayvanlarına da şefkat elini uzatıyor. Can dostlarının beslenme, barınma, tedavi gibi ihtiyaçlarını karşılayan Yıldırım Belediyesi, sahiplendirme çalışmalarıyla da sokak hayvanlarını sıcak yuvalara kavuşturuyor. 

28 Mayıs 2021 Cuma, 12:52 - Bursa Bölge
A
Bursa Yıldırım'da can dostları emin ellerde

Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Cumalıkızık Sahipsiz Hayvan Bakım Evi Tedavi Merkezi'nde,2020 yılında 7 bin 905 hayvanın tedavisini gerçekleştirirken, 326 can dostunun da yeni yuvalarına kavuşmasını sağmadı.

Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 2021 yılının ilk 5 ayında ise 3 bin 789 hayvanı tedavi ederken, bin 250 aşı uygulaması yapıp, 269 hayvanı da sahiplendirdi.

'HAYVAN SEVGİSİ MEDENİYET MESELESİDİR'

Köklü bir medeniyetin ruhunu taşıyan Yıldırım'da, her canlıya değer verildiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Belediye olarak hizmetlerimizi insanla sınırlı tutmuyoruz. Yaşamın içinde yer alan her canlıyı, her rengi ve her güzelliği korumak, yaşatmak ve geliştirmek bizlerin sorumluluğudur. Yaşamımızın bir parçası olan can dostlarımızın daha güzel koşullarda yaşamaları için ekiplerimiz çalışıyor. Hayvanların barınma, beslenme, tedavi gibi ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Sahiplendirme çalışmaları ile onların sıcak yuvalara kavuşmasını sağlıyoruz. Hayvan sevgisi medeniyet ve kültür meselesidir. Dağdaki kurdu, kuşu düşünen ve dert edinen bir medeniyetin temsilcileri olarak; şehrimizin sessiz sakinlerine gönlümüzü açıyoruz. Onların bize, bizim de onlara ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


28 Mayıs 2021 Cuma, 12:52
A