Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'ya bir kardeş şehir daha

Bursa ve Çek Cumhuriyeti'nin Liberec valilikleri arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Bursa'ya bir kardeş şehir daha

Çek Cumhuriyeti'nin Liberec şehrine giden Bursa Valisi Şahabettin Harput ve beraberindeki heyet, ilk gün firma temaslarının ardından Jablonec Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti. Ardından Liberec Bölge Valiliği'ni ziyaret eden Vali Harput, valiliğe girişte Vali Vekili Lidie Vajnerova ve yetkililer tarafından karşılandı. Heyetler arası yapılan görüşmelerden sonra iki Vali tarafından atılan imzalar ile Bursa ve Liberec arasındaki iş birliği resmiyet kazandı. Protokole göre iki şehir arasında otomotiv, tekstil, termal, turizm başta olmak üzere tarım, kültür, enerji ve eğitim ile ilgili iş birliği yapılması öngörülüyor. Bursa heyetinde Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Emniyet Müdürü Halil Yılmaz ile otomotiv, tekstil, turizm sektörü temsilcileri de yer aldı. Ziyarette, Bursa Valisi Şahabettin Harput ve heyetini Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçisi Cihad Erginay ile Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Irena Krasnicka da imza töreninde hazır bulundular.
Bursa Valiliği, şimdiye kadar Almanya'nın Hessen Bölgesi, Güney Kore'nin GYeongsankbukdo ve İran'ın Huzistan valilikleri ile iş birliği protokolleri imzalamıştı.

Bursa'ya bir kardeş şehir daha Bursa'ya bir kardeş şehir daha Bursa'ya bir kardeş şehir daha Bursa'ya bir kardeş şehir daha
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!