Geri Bursa Valisi Canbolat'tan '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' mesajı

Bursa Valisi Canbolat'tan '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' mesajı

Bursa Valisi Yakup Canbolat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

22 Nisan 2021 Perşembe, 15:29 - Bursa Bölge
A
Bursa Valisi Canbolat'tan '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' mesajı

Canbolat mesajında, "Türk Milletinin iradesini, bağımsızlığını ve vatanın bölünmez bütünlüğünütemsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılışı'nın 101. Yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İstiklal Mücadelemizin başlangıcından Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yoldaki en önemli dönüm noktası, bağımsızlık yolunda ortaya koyulan sarsılmaz irade, imkânsızlıkları aşan birlik, beraberlik, istiklâl aşkı ve inancının simgesi Yüce Meclisimiz; "Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" ilkesi ile çıktığı yolda vatan toprakları uğruna büyük bir mücadele vermiş ve istikbaline sahip çıkmıştır.

Demokrasinin ve hür iradenin temelini Milletin egemenliğinde gören Mustafa Kemal Atatürk, bu onurlu günü "Çocuk Bayramı" olarak taçlandırmış ve geleceğimizi emanet ettiğimiz yeni nesillere çocuklarımıza armağan ederek dünyaya örnek olmuştur.

Bu anlamlı günde başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadeleyi yürüterek Cumhuriyeti ilan eden,"Gazi" ünvanıyla milletin vicdanında yerini alan ilk meclisi, bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan, yaşam gayelerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ediyorum." dedi.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


22 Nisan 2021 Perşembe, 15:29
A