Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Valisi Canbolat, İdareciler Gününü kutladı

Bursa Valisi Yakup Canbolat 10 Ocak İdareciler Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Bursa Valisi Canbolat, İdareciler Gününü kutladı

Bursa Valisi Yakup Canbolat 10 Ocak İdareciler Günü sebebiyle sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.

Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı genel kurulunda, Mülki İdare Amirleri sınıfının ilk mesleki toplantısı milat alınarak,10 Ocak tarihi İdareciler Günü olarak kabul edilmiştir.

Devletimizle vatandaşlarımız arasındaki bağı kuvvetlendirerek ülkemizin gelişimine katkıda bulunmaya çalışan, fedakârlık ve çalışma azmiyle zaman mefhumu tanımaksızın görev yapan milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle hareket eden mülki idare camiası görevlerini büyük bir özveri ile yerine getirmektedirler.

Ülkemizin geleceğini şekillendirecek projelerin gerçekleştirilmesinde etkin rol oynayan, sadece yöneten değil, aynı zamanda halka hizmet etme idealini de özümseyen idarecilerimiz, dün olduğu gibi gelecekte de aynı azim ve kararlılıkla vazifelerini ifa edeceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete intikal etmiş tüm idarecilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Hayatlarını işlerine adayan ve memleketin her köşesinde görev yapan tüm Mülki İdare Amirlerimizin 10 Ocak İdareciler Günü'nü kutluyor, sevenleri ile birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!