Geri Bursa Uludağ tıklım tıklım

Bursa Uludağ tıklım tıklım

Bursa'da 4 ayın sonunda hafta sonu kısıtlaması yaşanmazken, Uludağ günübirlikçi kayakçılarla doldu taştı. Bursa'daki kısıtlama olmaması nedeniyle çevre illerden vatandaşların sayısı da arttı.

06 Mart 2021 Cumartesi, 13:28 - Bursa Bölge
A
Bursa Uludağ tıklım tıklım
04:49 Bursa Uludağ tıklım tıklım

İLGİLİ VİDEO

Bursa Uludağ tıklım tıklım

03:21 Bursa Uludağ'da sezonun mart sonuna kadar sürmesi bekleniyor

İLGİLİ VİDEO

Bursa Uludağ'da sezonun mart sonuna kadar sürmesi bekleniyor

Sağlık Bakanlığı haritasına göre, Bursa sarı rengiyle orta riskli iller arasında yer alırken, 4 ayın sonunda günübirlikçilerde hafta sonu Uludağ'da çıktı.

Bursa'nın hafta sonu dışarı çıkma yasağının olmamasını fırsat bilen diğer illerdeki vatandaşlarda,Uludağ'a adeta akın etti.

Hizmet veren otellerin yüzde 100 doluluk oranına ulaşırken, bazı vatandaşlar ise şehir merkezindeki otellerde konaklamak zorunda kaldı.

Hafta sonu dışarıda olmanın farklı bir mutluluk olduğunu dile getiren vatandaşlar, herkesi kurallara uymaya davet etti.

Kayak ve Snowboard Öğretmenler Derneği Başkanı Yahya Usta, "Esnafın yüzü güldü. Tabi buraya gelen günübirlikçiler de çok mutlular. Büyük bir yoğunluk var. Uzun zamandır bugünü bekliyorduk. İnsanların stres atması gerektiğini bir kez daha görmüş olduk. Tabi ki güvenliğimizi ve sağlığımızı sıkıntıya sokmamak için sorumluluklarını yerine getirmesi gerekiyor. Uludağ'da sezon için az bir süre kaldı. Ancak her şeyden önce sağlık gelir" dedi.

Uludağ'a çıkan yollarda ekipler tarafından kar ve buzlanmaya karşı sürekli denetlenirken, Jandarma ekipleri de lastik kontrollerini tek tek yapmayı ihmal etmedi.

Uludağ Milli Parklar girişinde yoğunluktan dolayı zaman zaman uzun kuyruklar oluştu.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


06 Mart 2021 Cumartesi, 13:28
A