Geri Bursa Uludağ'da sezon uzatıldı ama tesisler kapandı

Bursa Uludağ'da sezon uzatıldı ama tesisler kapandı

Kış turizminin gözde merkezi Bursa Uludağ, geç gelen kış sebebiyle en güzel günlerini yaşıyor. Kar kalınlığının 1.5 metreye ulaştığı dağda valilik kararıyla sezon 31 Mart'a uzatıldı. Ancak tesislerin kapanması kayak severleri üzdü.

22 Mart 2021 Pazartesi, 12:22 - Bursa Bölge
A
Bursa Uludağ'da sezon uzatıldı ama tesisler kapandı
06:36 Bursa Uludağ'da sezon uzatıldı ama tesisler kapandı

İLGİLİ VİDEO

Bursa Uludağ'da sezon uzatıldı ama tesisler kapandı

Kış turizminin merkezi Uludağ'da kış aylarında görülmeyen karın mart ayında yağması sezonun uzamasına sebep oldu. Kar kalınlığı 1.5 metreye ulaştı.

Valiliğin 31 Mart'a kadar sezonun uzatılmasına dair verdiği karara birçok işletmenin uymadığı, başta telesiyejleri durdurup tesislerini kapattıkları görüldü. İşletmecilerin bu tavrı başta kayak sporuna gönül verenler olmak üzere birçok turisti mağdur etti.

Hafta sonu kar yağışının devam ettiği Uludağ'a, günü birlik kayak yapmak isteyenlerin yanı sıra yakın illerden konaklamak için gelenler akın etti. Hafta sonu tatillerini kayak yaparak değerlendirmek isteyen kayak severler, tesislerin bir çoğunun kapandığını, telesiyejlerin çalışmadığını, pistlerin büyük bir bölümünün kapalı olduğunu görünce gözlerine inanamadı. Kayak yapmak yerine pistlerde yürüyüş yapmak zorunda kalan misafirler, Uludağ'da işletmecilerin düzensiz ve başına buyruk hareket ettiklerini, hiç bir zaman profesyonel ve sportif bir havanın yakalanamadığını belirterek, yetkililerin Uludağ'daki bu karmaşaya el atmasını istedi.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


22 Mart 2021 Pazartesi, 12:22
A