Geri Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: 136 mahallede 160 şantiyemiz var

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: 136 mahallede 160 şantiyemiz var

Bursa Osmangazi Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Dündar, mecliste grubu bulunan siyasi partilerin sözcülerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaleme aldığı "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" isimli kitabı hediye etti.

08 Eylül 2021 Çarşamba, 18:07 - Bursa Bölge
A
Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: 136 mahallede 160 şantiyemiz var
02:21 Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: 136 mahallede 160 şantiyemiz var

İLGİLİ VİDEO

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: 136 mahallede 160 şantiyemiz var

Osmangazi Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen meclis toplantısında Başkan Dündar, gündem maddelerinin görüşülmesinden önce meclis üyelerine geçen 2 aylık sürede gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi verdi. Osmangazi'de yatırım ve hizmetlerin aralıksız devam ettiğini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Osmangazi'nin 136 mahallesinde Fen İşleri Müdürlüğümüzün hali hazırda 160 şantiyesi var. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ise 252 farklı noktada çalışma yapıyor. Belediye ekiplerimiz, plan ve program dahilinde çalışmalarını sürdürüyor. İlçemize, şehrimize en iyi şekilde hizmet etmek için gayret gösteriyoruz" dedi.

Geçtiğimiz aylarda Türkiye'nin bazı bölgelerinde yaşanan orman yangınları ve sel felaketlerinin yürekleri dağladığını ifade eden Başkan Dündar, Osmangazi Belediyesi olarak afet bölgelerine kurtarma ekibi ve araç-gereç desteğinin yanında, afetlerde zarar gören vatandaşlar için 2 TIR yardım malzemesi gönderdiklerini söyledi.

Pandemi nedeniyle yaklaşık 2 yıldır ara verilen kültür, sanat ve spor etkinliklerinin yeniden başladığını kaydeden Başkan Mustafa Dündar, "Türkiye'nin sanat güneşi Zeki Müren'i, Kültürpark Açık Hava sahnesinde düzenlediğimiz ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ücretsiz Sibel Can Konseri ile andık. Ayrıca, yüz yüze eğitime yeniden başlayan öğrencilerimizin Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerimizin ilk gün ilk ders  etkinliğine katılarak onları yalnız bırakmadık. Bu vesileyle tüm öğrencilerimizin yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah, bu salgın hastalık tamamen biter ve eğitimlerine kesintisiz bir şekilde devam ederler. Muharrem ayı dolayısıyla ilçenin farklı noktalarında aşure ikramlarında bulunduklarını belirten Başkan Dündar, ayrıca Bulgaristan'ın Filibe kentinde de sünnet şöleni ve aşure dağıtımı gerçekleştirerek gelenekleri yaşattıklarını sözlerine ekledi.

Dündar, Parti Sözcülerine Recep Tayyip Erdoğan'ın Kitabını Hediye Etti

Gündem maddelerinin görüşülmesiyle tamamlanan meclis toplantısının ardından Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, mecliste grubu bulunan AK Parti sözcüsü Murat Demir, Milliyetçi Hareket Partisi sözcüsü Necati Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi sözcüsü Sefa Yılmaz ile İyi Parti sözcüsü Büşra Şahin'e, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaleme aldığı "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" isimli kitabı hediye etti.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


08 Eylül 2021 Çarşamba, 18:07
A