Geri Bursa Orhangazi'de kültür merkezinde dükkanlar meydana çıktı

Bursa Orhangazi'de kültür merkezinde dükkanlar meydana çıktı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Orhangazi ilçesine kazandırılan ve birinci etabı tamamlanan Orhangazi Kültür Merkezi'nin, ikinci etabında çalışmalar hızlandı. Bu ay sonuna kadar bitirilmesi planlanan dükkanların iç cepheleri, zeminleri ve tesisatları tamamlanırken, asma tavan çalışmalarına başlanacak.

14 Mayıs 2021 Cuma, 11:10 - Bursa Bölge
A
Bursa Orhangazi'de kültür merkezinde dükkanlar meydana çıktı

Kamulaştırılan Marmarabirlik depolarının bulunduğu alan üzerine yapılan, ilçenin kültür sanat hayatına renk katacak Orhangazi Kültür Merkezi'nin ikinci etabında çalışmalar hızla sürüyor. Toplam 13 bin 950 metrekare inşaat alanına sahip projede, 9 adet dükkan, fuaye ve sergi alanları, çok amaçlı salonlar, nikah salonu, kütüphane, sinema salonları, kafeterya ve 190 araçlık otopark da yer alıyor.

Dükkanlar bitmek üzere

Törenler, sergiler, farklı etkinlikler, nikan, düğün gibi aktiviteler için tüm mekanların düşünüldüğü projede öncelik dükkanlara verildi.

Kültür merkezinde mekanik ve elektrik imalatları devam ederken, dükkanların iç cepheleri, zeminleri ve tesisatları tamamlandı

Asma tavan uygulamalarına başlanacak olan dükkanların bu ay sonuna kadar tamamlanması planlanırken, tüm projenin ise yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


14 Mayıs 2021 Cuma, 11:10
A