Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Nilüfer Kadın Korosundan sağlık çalışanlarına jest

Geçtiğimiz yıllarda tüm konserlerini sosyal projeler yararına veren Bursa Nilüfer Kadın Korosu sıkıntılı günlerin yaşandığı pandemi günlerinde yeni yıl öncesi sağlık çalışanlarını maske,sosyal mesafe ,hijyen kuralları çerçevesinde,ziyaret ederek 1300 adet hediye ve 250 adet bone dağıttı.

Bursa Nilüfer Kadın Korosundan sağlık çalışanlarına jest

Koro Şefi Aysel Gürel,sağlık çalışanlarının aylardır canla başla büyük özveri ile çalıştıklarını, hatta bu yolda  birçok sağlık  çalışanının hayatlarını kaybettiklerini ifade ederek; "Bir koro arkadaşımızın fikri ,yılbaşı öncesi çok anlamlı bir etkinliğe dönüştü.Aklımızda hep sağlık çalışanlarımıza nasıl teşekkür edebiliriz düşüncesi vardı.Onlara minnet duygularımızı ifade etmemiz gerekiyordu.Bunun için en uygun zamanın yılbaşı öncesi olduğunu düşündük.Bunun için hemen organize olduk.1300 adet yılbaşı hediyesi paketledik.Bir arkadaşımızın diktiği 250 adet bone ile birlikte 1 hastane ve 31sağlık ocağına gidip bir görevliye  sağlık çalışanlarına verilmek üzere hediyelerimizi takdim ettik.Arkadaşlarımız karınca gibi dağılıp bu görevi gerçekleştirdiler. Amacımız,çam sakızı çoban armağanı hediyelerimizle onlara biraz moral vermekti. Aldığımız geri dönüşler de  bizleri çok mutlu etti."dedi.

Pandemi sonrasında  hastanede bir moral konseri sözü  verdiğini de ifade eden Gürel, kendi yazdığı ve  "Hakkınız Ödenmez Sağlık Ordusu "başlıklı şiirini de tüm sağlık çalışanlarına ithaf ettiğini belirtti.Gürel "Bursa'daki tüm sağlık çalışanlarına minnet duygularımızın ifadesi olarak hediye dağıtmak isterdik ama gücümüz ancak bu kadarına yetebildi.Tüm sağlık çalışanlarına müteşekkiriz "dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!