Geri Bursa Nilüfer Ağız ve Diş Merkezi'ne 300 bin başvuru

Bursa Nilüfer Ağız ve Diş Merkezi'ne 300 bin başvuru

Geçen yıl hizmete açılan Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Nilüfer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bir yılda 300.000 poliklinik hizmeti verdi.

14 Ekim 2016 Cuma, 10:41 - Bursa Bölge
A
Bursa Nilüfer Ağız ve Diş Merkezi'ne 300 bin başvuru

Nilüfer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine başvuran hasta sayısı ve memnuniyetin artmaya devam ettiğini açıklayan Yönetici Diş Tabibi Oktay Kahveci, "50 diş ünitine sahip merkezimizde poliklinik muayenesi, diş dolgusu, diş çekimi, tedavi işlemlerinin yanı sıra protez, diş eti hastalıkları, çocuk diş hekimliği ve çene cerrahisi konusunda uzman hekimler tarafından tedavilerinin yapılmakta" olduğunu söyledi.

Açıldığı günden bugüne kadar 300.000 poliklinik yapıldığını belirten Dt.Kahveci sözlerine şöyle devam etti: Açılıştan bu yana yaklaşık 72000 panoramik periapikal film, 16.000 kanal tedavisi, 55.000  protez  ve 60.000 diş çekimi işlemi yapıldı. Acil servis de bir hekim nöbetçi olarak kalırken, merkezimiz 7 gün 24 saat sağlık hizmeti vermeye devam ediyor.

Salı ve Perşembe günleri ek mesai

Sağlık Bakanlığı'nın başlattığı ek mesai uygulamasıyla birlikte mesai saatleri içinde tedaviye gelemeyen çalışan hastalarında faydalanması için her hafta Salı ve Perşembe günleri saat 17-00,19-00 mesai dışı  poliklinik hizmeti verdiklerini sözlerine ekleyen Dt.Kahveci, " MHRS üzerinden muayene randevularınızı alın hem beklemeyin hem de daha hızlı ve konforlu sağlık hizmetinden faydalanın derken engelli hastalarımız içinde özel bir poliklinik düzenledik. İhtiyacı olan hastalarımıza evde sağlık hizmeti veriyoruz. Ayrıca 12 yaş altında olup diş tedavisinden korkan, ağzını açmayan çocuklar ve engelli hastalarımız için haftanın bir günü ameliyathanemizde tedavileri yapıldığını " ifade etti.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


14 Ekim 2016 Cuma, 10:41
A