Geri Bursa Mustafakemalpaşa'da Tuna'ya 'umut yeşertenler' ödülü

Bursa Mustafakemalpaşa'da Tuna'ya 'umut yeşertenler' ödülü

Bursa Mustafakemalpaşa TEMA Vakfı Yüzbaşı Sabribey sorumlusu ve 14 Eylül İlk Okulu öğretmeni Ezel Tuna, 'Hayrettin Karaca gönüllük ödülleri' töreninde, 'umut yeşertiyoruz' kategorisinde ödüle lâyık görüldü.

10 Eylül 2021 Cuma, 17:22 - Bursa Bölge
A
Bursa Mustafakemalpaşa'da Tuna'ya 'umut yeşertenler' ödülü

Başta toprak olmak üzere bütün tabiî varlıkların koruması maksadıyla kurulan, bugün 900 bini aşkın gönüllüsüyle umut yeşerten bir halk hareketine dönüşen TEMA Vakfı'nın her sene düzenlediği saha koordinasyon toplantısı, bu yıl Kovid-19 gündemi sebebiyle çevrim içi gerçekleştirildi.

Türkiye'nin dört bir yanından il temsilcileri, ilçe ve mahalle sorumluları, Genç TEMA'lar ve gönüllülerden oluşan 500 kişinin katıldığı saha koordinasyon toplantısında, ilçenin verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için öncü çalışmalara imza atan TEMA Vakfı Yüzbaşı Sabribey sorumlusu Ezel Tuna, ödüle lâyık görüldü. Ezel Tuna, tabiî varlıkların korunması ve sürdürülebilir hayatın sağlanması için yürüttüğü çalışmalar dolayısıyla 'umut yeşertiyoruz' ödülünü kazandı.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


10 Eylül 2021 Cuma, 17:22
A