Geri Bursa Karacabey'de dev kurbanlık görenleri şaşırtıyor

Bursa Karacabey'de dev kurbanlık görenleri şaşırtıyor

Bursa'nın Karacabey ilçesinde, "Şampiyon" adlı 1 ton 250 kilogram ağırlığındaki kurbanlık boğa, 40 bin liraya alıcı bekliyor.

02 Temmuz 2021 Cuma, 14:24 - Bursa Bölge
A
Bursa Karacabey'de dev kurbanlık görenleri şaşırtıyor
03:00 Bursa Karacabey'de dev kurbanlık görenleri şaşırtıyor

İLGİLİ VİDEO

Bursa Karacabey'de dev kurbanlık görenleri şaşırtıyor

Kurban Bayramına az bir süre kala satışa çıkarılan kurbanlıklar, alıcılarını bulmaya başladı. Bursa'nın Karacabey ilçesinde Acar Çiftliğinde yetiştirilen ve 1.25 ton ağırlığına ulaşan ve "Şampiyon" adı verilen dev kurbanlık, görenleri de adeta kendisine hayran bırakıyor. 3 yaşındaki kurbanlığa hem çiftlik sahibi hem de çalışanları özel olarak ilgilenerek bakımını yapıyor.

İşletme sahibi Serkan Acar, kurbanlığın şarole ırkı ve 3 yaşında olduğunu belirterek, "Çiftliğe geldiğinde 1 yaşındaydı. Danamızın ismi şampiyon. Son tartımında 1.25 ton geldi. Danamız bileğine kadar kendini doldurdu. Günlük 2 el arabası arpa ile mısır ve 2 balya da saman yiyor. Özenle baktık ve bugünlere getirdik. Bu hayvanı herkesin görmesini istedik. Bizim çiftliğimiz içinde güzel emeklerimizin karşılığını veren bir hayvan oldu. Alıcısına şimdiden hayırlı olsun. Kurbanı kabul olsun" ifadelerini kullandı.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


02 Temmuz 2021 Cuma, 14:24
A