Geri Bursa İnegöl yaza hazırlanıyor

Bursa İnegöl yaza hazırlanıyor

Bursa İnegöl Belediyesi, ilkbahar mevsiminin gelmesiyle başlattığı bakım ve ilaçlama çalışmalarının devamı kapsamında şehir genelindeki park, yeşil alan, cadde ve tüm ana arterlerde boy gösteren yabani otları temizliyor.

24 Mayıs 2021 Pazartesi, 14:24 - Bursa Bölge
A
Bursa İnegöl yaza hazırlanıyor

Şehri yaza hazırlamak adına çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyesi, Park Bahçeler Müdürlüğü marifetiyle yabani otlarla mücadele çalışmalarının startını verdi. Bazı mahallelerde yabani otlar biçilerek temizleme çalışmaları tamamlanırken, bazı bölgelerde ise çalışmalar devam ediyor. Yapılan çalışmayla şehir, daha estetik bir görünüme kavuşuyor.

Yapılan çalışmayla yabani otların yayılmasının önüne geçilmesi, zararlı böceklerin, yılan, kertenkele gibi hayvanların ve bakterilerin üreme alanlarının oluşmasının engellenmesi hedefleniyor.

Yabani otla mücadele kapsamında ilaçlamanın yanı sıra ot biçme ve temizlik çalışmaları da gerçekleştirilirken, salgın sürecinde sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu günlerde çalışmalar hummalı şekilde sürüyor. İnegöl' ün ana arterlerinde, parklarda ve boş alanlarda ilaçlama çalışmaları devam ediyor.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


24 Mayıs 2021 Pazartesi, 14:24
A