Geri Bursa İnegöl Belediyesi'nden Dünya Bisiklet Gününe özel etkinlik

Bursa İnegöl Belediyesi'nden Dünya Bisiklet Gününe özel etkinlik

Bursa İnegöl Belediyesi, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü kapsamında etkinlik düzenledi. Hikmet Şahin Kültür Parkında ilçe protokolüyle vatandaşların katıldığı bisiklet turu renkli görüntülere sahne oldu.

04 Haziran 2021 Cuma, 15:14 - Bursa Bölge
A
Bursa İnegöl Belediyesi'nden Dünya Bisiklet Gününe özel etkinlik

Düz bir zemine sahip olan İnegöl'de bu özelliğinden dolayı bisiklet kullanımı da oldukça yaygın. Bisikletin adeta bir kültür olduğu şehirde, İnegöl Belediyesi de 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Başkan Alper Taban'ın gün içerisinde yaptığı duyuruya kısa süre pek çok vatandaş ve protokol üyeleri destek verdi. Hikmet Şahin Kültür Parkında pedallar 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü için çevrildi.

Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkanı Alper Taban pek çok kurum müdürü ve STK temsilcisinin bisikletleriyle katıldığı etkinlik, Perşembe günü 19.30'da Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisinde gerçekleştirildi. Belediye Spor Salonu önünde toplanan 7/'den 70'e her yaştan vatandaşlar, protokol üyeleri ile birlikte park içerisinde 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü için pedal çevirdi. Yaklaşık 2 km'lik bisiklet turunun ardından çay bahçesinde çay eşliğinde sohbet edilerek etkinlik sona erdi.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


04 Haziran 2021 Cuma, 15:14
A