Geri Bursa Hayvanat Bahçesi'nin yeni yavruları dünyaya geldi

Bursa Hayvanat Bahçesi'nin yeni yavruları dünyaya geldi

Bursa Hayvanat Bahçesi'nde yavru sevinci yaşanıyor. Maraların üç, alpakaların ise bir yavrusu sağlıklı şekilde dünyaya geldi.

05 Haziran 2021 Cumartesi, 09:02 - Bursa Bölge
A
Bursa Hayvanat Bahçesi'nin yeni yavruları dünyaya geldi
03:14 Bursa Hayvanat Bahçesi'nin yeni yavruları dünyaya geldi

İLGİLİ VİDEO

Bursa Hayvanat Bahçesi'nin yeni yavruları dünyaya geldi

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ne sene başında getirilen 3 adet alpakanın 15 gün önce bir yavrusu dünyaya geldi.

Toplam 6 adet olan maraların ise 3 yavrusu dünyaya gözlerini açtı. Alpakalar, Güney Amerika'ya has devegiller ailesinden ve ağırlıklı olarak yünleri için yetiştirilen bir tür. Mara da, Arjantin'in Patagonya bozkırlarında yaygın olmakla beraber, Güney Amerika'nın diğer bölgelerinde de görülüyor.

23 yıl önce kurulun Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, yaklaşık 218 bin metrekare alanda 136 türden 1100 hayvan barındırıyor.

Yılda ortalama 1 milyon misafir ağırlıyor. Hayvan başına düşen doğal alanları ile Avrupa'daki en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları Birliği'nin tam üyesi olan Bursa Hayvanat Bahçesi, bünyesindeki hayvanlarla her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Yırtıcılardan evcillere, kuşlardan suda yaşayan türlere kadar birçok hayvanı bünyesinde barından hayvanat bahçesi, pandemi sürecinde de haftanın 6 günü saat 9.30 ile 19.30 arasında ziyarete açık. Bilet satışları ise 18.30'da sona eriyor.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


05 Haziran 2021 Cumartesi, 09:02
A