Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Gürsu Yenidoğan kapalı pazarı gün sayıyor

Bursa Gürsu Yenidoğan Mahallesi, Kapalı Pazar Alanı ve Otoparkı, hizmete geçmek için gün sayıyor.

Bursa Gürsu Yenidoğan kapalı pazarı gün sayıyor

Gürsu'nun Yenidoğan Mahallesi'nde, Gürsu Belediyesi'nin altyapı çalışmaları ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle oluşturulan Kapalı Pazar Alanı ve Otoparkı; 3070 metrekare alan üzerine inşa edilmiş olup, yaklaşık 10 milyon liralık maliyetle hayata geçirildi.

Yenidoğan Kapalı Pazar Alanı ve Otopark'ını ve çevre düzenlemelerini meclis üyeleriyle birlikte inceleyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "Yenidoğan Mahallemiz'de yakında hizmete açacağımız Kapalı Pazar Alanı ve Otoparkı, önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Tarım ilçesi olan Gürsumuz'da yetişen ürünlerin hemşehrilerimize en kolay şekilde ulaşabilmesini sağlayacak kapalı pazar alanımızın ve park sorununa çözüm olacak otoparkımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Gürsumuz'a yapılan yatırımlara verdiği destek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş'a teşekkür ediyorum. Kapalı Pazar Alanı ve Otoparkımız ilçemize hayırlı olsun" dedi.

Kapalı Pazar Alanı ve Otoparkı kapsamında; 185 araç kapasiteli, bodrum kapalı otopark, çatı katı, açık otopark alanları yer alacak. Zemin katı ise pazar alanı olarak işlevlendirilecek. Projede, vatandaşlar için de her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri sosyal donatılar bulunuyor.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!