Geri Bursa Gürsu'da fahiş fiyat denetimi

Bursa Gürsu'da fahiş fiyat denetimi

Gürsu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde, ilçedeki marketlerde fahiş fiyat uygulamalarının yapılıp yapılmadığı incelendi.

03 Şubat 2021 Çarşamba, 13:33 - Bursa Bölge
A
Bursa Gürsu'da fahiş fiyat denetimi

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Uygulama Yönetmelikleri gereğince, marketlerde, ürünlerin fahiş fiyattan satılmasını önlemek amacıyla Gürsu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince denetimler yoğunlaştırıldı. 

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "Bazı fırsatçı zihniyetlerin, ticari hırsla, girdi maliyetlerindeki artış bahanesiyle ürün satışlarında yaptıkları fahiş fiyat uygulamalarını önlemek amacıyla denetimlerimizi yoğunlaştırdık. Ülke olarak kenetlenip, toplumsal birlikteliği, yardımlaşmayı en üst seviyelerde yaşamamız gereken böyle zor zamanlarda, ticari çıkarlar peşinde koşan bu zihniyetleri kınıyorum. İlçemizde de muhtemel fahiş fiyat uygulamalarının olmasını engellemek amacıyla denetimlerimizi yapıyoruz. Millet olma bilinci ve duyarlılığıylahareket ederek, inşallah bu zor günleri atlatacağız." dedi.

Marketlerde fiyat, etiket ve reyon-kasa fiyat çıkış kontrolleri yaparak,market raflarındaki ürünleri inceleyen zabıta ekipleri, vatandaşların bir mağduriyet yaşamamaları için denetimlerine aralıksız sürdürecek.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


03 Şubat 2021 Çarşamba, 13:33
A