Geri Bursa Gürsu Belediye Başkanı Işık: "Omuz omuz yürümemize kimse engel olamayacaktır"

Bursa Gürsu Belediye Başkanı Işık: "Omuz omuz yürümemize kimse engel olamayacaktır"

15 Temmuz "Demokrasi ve Milli Birlik Günü", Bursa Gürsu'da da gün boyu sürecek programlarla kutlanıyor

15 Temmuz 2021 Perşembe, 14:23 - Bursa Bölge
A
Bursa Gürsu Belediye Başkanı Işık: "Omuz omuz yürümemize kimse engel olamayacaktır"

Gürsu protokolünün şehitlik ziyaretiyle başlayan anma etkinlikleri kapsamında, Gürsu Spor Fabrikası bahçesinde, şehitler anısına fidan dikimi yapıldı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin öğrencilerin gözünden anlatıldığı resim ve şiirlerin yer aldığı sergi, Gürsu Kent Meydanı'nda izlenime sunuldu.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "Demokrasimizin ve milletimizin birliğinin zaferi olarak, tarihimize kaydettiğimiz 15 Temmuz gecesinin 5. yıl dönümünde, millet olarak birlik olma duygusunun gücünü hissediyoruz. Ülkemizin ve milletimizin bağımsızlığına, birliğine göz diken hain güçler bilsin ki, vatan toprağımıza sahip çıkmak ve millet olarak birlik olmada hissettiğimiz güç ilelebet artarak devam edecektir. Milletimizin, atalarımızdan devraldığı kadim duygularla geleceğe taşıyacağı bağımsızlık meşalesini söndürmeye kimsenin gücü yetemeyecektir. Millet olarak, ülkemizin aydınlık yarınlarına el ele, omuz omuza, barış, huzur ve güvenle yürümemize kimse engel olamayacaktır" dedi.

Akşam programında Gürsu Kent Meydanı'nda, 15 Temmuz bayrak yürüyüşü, Kuran-ı Kerim tilaveti, mehteran gösterisi, kahramanlık türküleri ve şiir dinletisi, belgesel sunumu ve demokrasi nöbeti gerçekleştirilecek. Program kapsamında, gece 00:13'te hoparlörlerden sela ve dua okunacak.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


15 Temmuz 2021 Perşembe, 14:23
A