Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Gürsu Belediye Başkanı Işık: Dünya tüm canlılar iyi oldukça daha güzel

Gürsu Belediyesi, sertleşen kış koşullarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarının yaşamlarını devam ettirebilmesine yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Bursa Gürsu Belediye Başkanı Işık: Dünya tüm canlılar iyi oldukça daha güzel

"Dünya tüm canlılar iyi oldukça daha güzel" diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "Sokak hayvanlarımızın, soğuk kış koşullarında sağlayamadıkları beslenme ve barınma gereksinimlerini karşılamalarına yardım ediyoruz.Belediye olarak, sokak hayvanlarının en iyi koşullarda ve doğal ortamlarında yaşamlarını sürdürmeleri yönünde önemli çalışmalar yapıyoruz. Şehir yaşamında açlıkla, susuzlukla savaşarak var olmaya çalışan sokak hayvanlarımızın her türlü yaşam ihtiyacını karşılamak hepimizin insanlık görevi. Hizmetlerimizde tüm canlıların yaşam hakkının herşeyden önce geldiği hassasiyetini en öncelikli nokta olarak görüp, hizmetlerimizi hayata geçiriyoruz" dedi.

Soğuk kış koşullarında, sokak hayvanlarının sağlayamadıkları beslenmegereksinimlerini karşılamaları için, Gürsu Belediyesi Veterinerlik Birimi ekiplerince, doğal yaşam alanlarında oluşturulan beslenme noktalarına düzenli olarak yiyecek bırakılmakta.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!