Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Gemlik'te köylerde sağlık taraması başladı

Bursa Gemlik'in çevre köylerinde sağlık taraması yapılıyor.

Bursa Gemlik'te köylerde sağlık taraması başladı

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri, uzman doktor rehberliğinde Gemlik'in köylerinde sağlık taraması gerçekleştiriyor. Gemlik Belediyesi'nin desteği ile gerçekleşen çalışmada özellikle belirli yaşın üzerindekilerde çeşitli kontroller gerçekleştiriliyor.

Doktorlar ve genç doktor adayları, Haydariye, Adliye, Muratoba, Feyziye, Şükriye, Hamidiye, Katırlı, Güvenli, Yeniköy, Cihatlı ve Şahinyurdu köylerinde gerçekleştirdikleri sağlık taramalarında şeker ve tansiyon ölçümü, genel muayene ve psikolojik anket gerçekleştirdi. Ekibe Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri, Muhtarlıklar, Kültür İşleri müdürlükleri de katıldı. Belediye ayrıca ulaşım ve organizasyon konusunda destek sağladı. Taramaya katılan tüm Gemlikliler ile tek tek ilgilenen Cerrahpaşa Tıp öğrencileri, elde ettikleri tek tek inceleyerek verileri doktorlar ile değerlendirdiler.

Başkan Sertaslan: "Köylerimiz sağlıklı"

Sağlık taramalarının farklı köylerde devam edeceğini belirten Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, özellikle belirli yaşın üzerindeki nüfusta basit kontrollerin oldukça önemli olduğunu söyledi. Genç tıpçılara çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başkan Sertaslan, "pek çok köyümüzde devam eden taramalarda hemşerilerimizin bazı ölçümleri ve genel sağlık durumları ile ilgili muayeneler gerçekleşiyor. Muhtarlarımız bu çalışma için köyleri organize ederken belediye ekiplerimiz de çeşitli şekillerde doktor ve öğrencilere destek oldular. Köylerimizde yaşayanlarda şimdiye dek önemli bir sağlık sorunu ile karşılaşmadık. Bazı ufak problemlerin de ilaç ve düzenli kontroller ile düzeleceğini gördük. Çeşitli nedenlerle sağlık konularını ihmal eden hemşerilerimizden bu konuda daha duyarlı olmalarını rica ediyoruz. Gemliklilerin sağlığına olumlu etkiler gerçekleştirecek çalışmalarımız devam edecek" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!