Bursa'daki trafik yoğunluğuna vatandaştan çözüm önerisi (ÖZEL HABER)

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla beraber, okul servisleri ve toplu taşıma araçları da Bursa trafiğine çıktı. Birçok noktada trafik durma noktasına geldi. Yaşanan trafik yoğunluğuna vatandaşlar ve sürücüler isyan ederken, çözüm önerileri de geldi.

Bursa'daki trafik yoğunluğuna vatandaştan çözüm önerisi (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA - BANU ŞEN / BURSADA BUGÜN

Bursa'nın trafik sorunu son yıllarda, gittikçe içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Trafik lambalarının yetersiz olması, şehrin ortasından geçen metro hattı ve daralan yollar nedeniyle, trafik yoğunluğu Bursalılar için büyük sorun haline geldi.

Trafiğin rahatlaması için denetim yapılması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, "Alt yapı çalışmalarına başlanmalı. Kent Meydanı ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na bir bakın. Trafik bu noktalarda çok karışıyor. Bu noktalara acil çözüm getirilmeli. Alternatif yollar yapılmalı, Bursa'da alternatif yol ne yazık ki yok. Sabahları işe giderken trafiğin verdiği etkiyle öfkeli oluyoruz ve bu durum gün içinde işimize, günlük hayatımıza yansıyor, trafikte sürücüler birbirleriyle tartışıyor. Trafiğin akıcı olmaması biz sürücüleri strese sokuyor, kazaların birçoğu da bu yüzden oluyor" diyerek şikâyetlerini dile getirdi.

Toplu taşıma araçlarının trafikte çok önemli olduğunu söyleyen bir diğer vatandaş ise "Hemen herkesin aracı var. Toplu taşıma araçlarını kullanan yok. Herkes trafiğe kendi aracıyla çıkıyor. Trafik bu yüzden bu kadar yoğun. Metroyu ya da otobüsleri kullanırsak trafiği biraz daha rahatlatmış oluruz. Bunun yanı sıra akülü motosikletler var onları kullanabiliriz." dedi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!