Geri Bursa'daki banka soygununda şüpheli yakalandı

Bursa'daki banka soygununda şüpheli yakalandı

Bursa'da bir kişi bankanın camını kaldırım taşı ile kırıp ardından dubayla genişleterek içeri girdi. Kasalarda bulunan tuzak parasını çaldı. Tuzak parasını çalan şüpheli akşam saatlerinde yakalandı.

17 Haziran 2021 Perşembe, 00:57 - Bursa Bölge
A
Bursa'daki banka soygununda şüpheli yakalandı
00:41 Bursa'da banka soygunu: Tuzak parasını çalarak kayıplara karıştı

İLGİLİ VİDEO

Bursa'da banka soygunu: Tuzak parasını çalarak kayıplara karıştı

Olay, saat 02.30 sıralarında merkez Yıldırım İlçesi Profesör Tezok Caddesinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, bir kişi bankanın önüne geldi. Etrafı gözetleyen şüpheli daha sonra kaldırım taşı alarak cama vurmaya başladı. Cama bir kaç kere vurduktan sonra camı kıran şüpheli, ardından yanında bulunan duba ile camı genişleterek içeri girdi. Kasalara yönelen şüpheli tuzak paralarını aldı.

Tuzak paralarını almasıyla birlikte alarm devreye girdi. Hırsızlık alarmı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yaptığı araştırmasında kasalarda bulunan toplam 200 TL olduğu düşünülen tuzak paralarını çaldığı öğrenildi. 

ŞÜPHELİ KAFEDE YAKALANDI

Bursa'da özel banka şubesinin camını kırıp, içeri giren ve veznedeki 'tuzak' parayı çalarak kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlatan polis ekipleri, güvenlik kamerasından yaptıkları araştırmada şüphelinin İsmail Hakkı A. (28) olduğunu belirledi.

Çeşitli suçlardan kaydı olduğu öğrenilen Hakkı A.'nın merkez Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi'nde bulunan bir kafede olduğu belirlendi. Harekete geçen polis ekipleri, şüpheliyi yakaladı. Gözaltına alınan İsmail Hakkı A.'nın sorgulamada suçunu itiraf ettiği öğrenildi.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


17 Haziran 2021 Perşembe, 00:57
A