Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Setbaşı'ndan Namazgah'a uzanan çile! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın eski yerleşim yerlerinin başında gelen Setbaşı ve Namazgah mahallelerini birbirine bağlayan yokuşun durumu sürücüleri ve esnafı çileden çıkartıyor. Vatandaşın köstebek yuvası diye tabir ettiği yolda çalışmalar yapılıyor fakat verimli olmuyor. Öte yandan yol kenarında park yapmanın yasak olmasına rağmen araçlarını buraya bırakmaktan çekinmeyen sürücüler trafiğin akışına engel olarak kaosa sebebiyet veriyor!

Bursa'da Setbaşı'ndan Namazgah'a uzanan çile! (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI - GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Bursa'da Setbaşı'ndan Namazgah meydanına doğru uzanan yokuş, sürücülerle yayalar için tehlike saçıyor.

Çevresinde birçok okulu da barındıran yol için vatandaş kasis ve yaya geçidi istiyor.

"ÇALIŞMALAR YETERSİZ"

Buraya belediyenin defalarca yol çalışması yaptığını ama verimsiz olduğunu söyleyen vatandaşlar, yolun sürekli çökme yaptığını bu yüzden de iyice etüt edildikten sonra çalışma yapılması gerektiğini söyledi. Köstebek yuvası diye tabir ettikleri yolun sürücüler için büyük sıkıntılar yarattığını belirten çevre sakinleri, bu yolda her gün bir kaza atlatıldığını ve acilen sorunun çözülmesini istediklerini kaydediyor.

ÇEVREDE ÇOK SAYIDA OKUL VAR

Öte yandan bölgede çok sayıda okul olduğunu söyleyen vatandaşlar; "Öğrencilerin ve aynı oranda trafiğin bu kadar yoğun olduğu bir bölgede nasıl yaya geçidi ve kasis olmaz, çocukların can güvenliği yok" diyerek tepkilerini dile getirdi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!