Geri Bursa'da sele teslim olan Tirilye'de yaralar sarılıyor

Bursa'da sele teslim olan Tirilye'de yaralar sarılıyor

Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı Tirilye Mahallesi'nde etkili olan sağanak yağış sonucu ev, iş yerleri ve bir okul sular altında kaldı, kaldırım taşları ise yerinden söküldü.

02 Haziran 2021 Çarşamba, 15:38 - Bursa Bölge
A
Bursa'da sele teslim olan Tirilye'de yaralar sarılıyor
01:51 Bursa'da iki ilçeyi sel aldı!

İLGİLİ VİDEO

Bursa'da iki ilçeyi sel aldı!

Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı Trilye Mahallesi'nde çok sayıda ev, iş yeri ve bir okulun sular altında kalmasına, kaldırım taşları yerinden sökülmesine yol açan sağanak yağışın ardından Bursu Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ ekiplerinin bölgedeki hummalı çalışması sürüyor.

Bursa'da dün gece saatlerinde başlayan gök gürültülü sağanak yağış özellikle Mudanya ilçesi Tirilye Mahallesi'nde sabah saatlerinde sele dönüştü.

Mudanya ilçesine bağlı tarihi Trilye Mahallesi'nde maddi hasara yol açan yağış nedeniyle caddeler adeta göle dönerken, azgın sular kaldırım taşlarını yerinden söktü. Bazı ev ve işyerleri sular altında kalırken, bir okul sel sularına teslim oldu.

Olayın ardından sabah saatlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Ulaşım Dairesi Başkanlığı, BUSKİ ve AFAD ekipleri, bölgede yaşamı normale çevirmek için hummalı bir çalışma başlattı.

BUSKİ 24 personel ve 12 iş makinesi, Büyükşehir Belediyesi de 14 personel ve 11 iş makinesi ile çalışmalara destek verdi.

Çalışmalar kapsamında ev ve iş yerlerine dolan sular vidanjörlerle tahliye edilirken, çamurla kaplanan yollar temizlendi, zarar gören yolların onarımı için de çalışma başlatıldı.

İlk defa böyle afetle karşılaştıklarını ifade eden Tirilye sakinleri, "Gece 02:00 itibariyle şiddetli yağmur yağmaya başladı. Yağan yağmurla birlikte dereler taştı. Mahallemizin sokaklarından sular dere gibi akmaya başladı. Böyle bir selle ilk defa karşılaştık. Başarılı çalışma yapan Büyükşehir ekiplerine teşekkür ederiz" dediler.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


02 Haziran 2021 Çarşamba, 15:38
A