Geri Bursa'da RUMELİSİAD, muharrem ayı nedeniyle aşure dağıttı

Bursa'da RUMELİSİAD, muharrem ayı nedeniyle aşure dağıttı

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye'deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını devam ettiren RUMELİSİAD, sosyal sorumluluk etkinlikleri çerçevesinde Türk geleneklerini de yaşatmaya devam ediyor.

02 Eylül 2021 Perşembe, 10:17 - Bursa Bölge
A
Bursa'da RUMELİSİAD, muharrem ayı nedeniyle aşure dağıttı

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye'deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD, muharrem ayı nedeniyle Bursa'nın farklı mahallelerinde aşure dağıtt

Geleneklerimizi sürdüreceğiz

Bursa'nın Zafer, Mollaarap mahallelerinde ve Ulucami yanındaki Orhan Parkı'nda aşure dağıtımı gerçekleştirdiklerini söyleyen RUMELİSİAD Başkanı Zarif Alp, "Bugün farklı mahallelerde aşure ikramında bulunduk. Bilindiği üzere aşure, toplumumuzda dayanışmanın önemini gösteren en belirgin simgelerden biri. Herkesin muharrem ayını gönülden kutluyorum. Bu ayın manevi değerini hiçbir zaman unutmayacağız ve geleneklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın da katıldığı etkinlikte, muharrem ayının önemi ve aşurenin geleneksel değeri bir kez daha yansıtıldı. Alinur Aktaş toplamda 2 bin kişilik aşure dağıtarak vatandaşlarla sohbet etti.

Etkinliğe geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da kısa süreli katılarak vatandaşlara aşure dağıttı.

İkramlar büyük ilgi gördü

Pandemi şartlarına dikkat edilerek hazırlanan etkinlikte aşure ikramlarının vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü vurgulayan Zarif Alp, "Vatandaşlarımızı mutlu etmekten son derece keyif duymaktayız. Her yıl olduğu gibi bu sene de Türk adetlerini ve aşure geleneğimizi yaşatıyoruz" şeklinde konuştu.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


02 Eylül 2021 Perşembe, 10:17
A