Geri Bursa'da pazar yerlerindeki hareketlilik görüntülendi! "Pazara gelebilmek için mecburen yalan söyledim"

Bursa'da pazar yerlerindeki hareketlilik görüntülendi! "Pazara gelebilmek için mecburen yalan söyledim"

Bursa'nın tam kapanma gününde pazarlarda hareketlilik yaşandı. Hareketlilik havadan görüntülendi. Bursa Tuz Pazarı'nda da yoğunluk oluştu. Pazara gelen vatandaşlar zaman zaman sosyal mesafe kurallarını da ihlal ederken, tezgahlardaki ürünler kısa sürede tüketildi. Pazara gelen M.Y., "Ben bugün pazara gelirken polis bana nereye gideceğimi sordu ben de yalan söyledim emekli maaşımı almaya çıktım dedim halbuki pazara çıkıyorum.

08 Mayıs 2021 Cumartesi, 14:11 - Bursa Bölge
A
Bursa'da pazar yerlerindeki hareketlilik görüntülendi! "Pazara gelebilmek için mecburen yalan söyledim"
02:26 Bursa'da pazar yerlerinde yoğunluk yaşandı: "Pazara gelebilmek için mecburen yalan söyledim"

İLGİLİ VİDEO

Bursa'da pazar yerlerinde yoğunluk yaşandı: "Pazara gelebilmek için mecburen yalan söyledim"

06:28 Bursa'da pazar yerlerindeki hareketlilik görüntülendi

İLGİLİ VİDEO

Bursa'da pazar yerlerindeki hareketlilik görüntülendi

Mevsimsel etkiler nedeniyle ürün arzında yaşanan artış, ürünlerin saklama zorluğu ve raf ömürlerindeki kısalık nedeniyle çiftçiler tarafından üretilen tarımsal ürünlerin (yaş sebze-meyve) zayi olabileceği yönünde tespitler bulunduğu ve bu nedenle yeni kararların alındığı ifadelerin yer aldığı Bakanlıkça yayımlanan genelgeye göre tam kapanma döneminde 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olmasına karar verildi.

Bugün itibariyle İnegöl genelinde kurulan 8 ayrı pazaryerinde Zabıta ekipleri, pazar içlerindeki yoğunluğu azaltmak için içeriye peyder pey vatandaşları aldılar.

Pazarlardaki ürünler saatler içinde tükendi. Kaymakam Eren Arslan ve İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da pazaryerinde incelemelerde bulundu.

TUZ PAZARI DA DOLDU! 'SOSYAL MESAFEYE UYULUYOR AMA KALABALIK'

Bursa'da tam kısıtlamada genelgeyle açılan halk pazarlarına vatandaşlar rağbet gösterdi. Sadece yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapılan Bursa Tuz Pazarı'nda yoğunluk oluştu.

Pazara gelen vatandaşlar zaman zaman sosyal mesafe kurallarını da ihlal ederken, tezgahlardaki ürünler kısa sürede tüketildi.

Pazara gelen M.Y., "Ben bugün pazara gelirken polis bana nereye gideceğimi sordu ben de yalan söyledim emekli maaşımı almaya çıktım dedim halbuki pazara çıkıyorum.S. T. de pazarların açılmasından memnun olduklarını ifade ederek, "Pazarların açılması bizim açımızdan çok iyi oldu. Bayramda evde çoluk çocuğumuz var, onların ihtiyaçları var ama hiç yasak yokmuş gibi. Kurallara uyuluyor ama yine de kalabalık" ifadelerini kullandı.

Bursa'da vatandaşlar pazarlara koştu! Marketler fiyatları indirdi haberi için tıklayınız

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


08 Mayıs 2021 Cumartesi, 14:11
A