Geri Bursa'da patlama meydana gelen fabrikanın işletme müdürü tutuklandı

Bursa'da patlama meydana gelen fabrikanın işletme müdürü tutuklandı

Bursa'da, Özkan Deniz'in (43) yaşamını yitirdiği 6 kişinin de yaralandığı kimya fabrikasındaki patlamayla ilgili gözaltına alınan iş güvenliği müdürü ile işletme müdürünün sorgulaması tamamlandı. Adliyeye çıkartılan şüphelilerden işletme müdürü tutuklandı. 

14 Ekim 2021 Perşembe, 18:53 - Bursa Bölge
A
Bursa'da patlama meydana gelen fabrikanın işletme müdürü tutuklandı
02:49 Bursa'da patlama meydana gelen fabrikanın işletme müdürü tutuklandı

İLGİLİ VİDEO

Bursa'da patlama meydana gelen fabrikanın işletme müdürü tutuklandı

00:20 Bursa Kestel'de kimya fabrikasında patlama: 1 ölü, 6 yaralı

İLGİLİ VİDEO

Bursa Kestel'de kimya fabrikasında patlama: 1 ölü, 6 yaralı

Kestel ilçesi Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi'nde geçen salı günü, deri ve tekstil yan ürünlerine kimyasal madde üretimi yapan bir fabrikada patlama meydana geldi. Patlamada Özkan Deniz hayatını kaybederken, fabrika çalışanları Neslihan Özlem, Ali Bora Onat ve Kevser Keskin ile bitişiğindeki fabrikada ise 3 kişi yaralandı. Patlama sırasında sızan gaz nedeniyle de 24 kişi zehirlendi. Patlamada hayatını kaybeden evli, 3 çocuk babası olan Özkan Deniz, dün toprağa verildi. Patlamayla ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında iş güvenliği müdürü ile işletme müdürü gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan ve ismi açıklanmayan iki şüpheli, ifadelerinin ardından, adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkarılan şüphelilerden, işletme müdürü tutuklanırken, iş güvenliği müdürü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Bursa'da, Özkan Deniz'in (43) yaşamını yitirdiği 6 kişinin de yaralandığı kimya fabrikasındaki patlamayla ilgili gözaltına alınan şüphelilerin kimlikleri belli oldu. Savcılık soruşturmasının sürdüğü olayda iş güvenliği uzmanı Emir T. ile işletme müdürü Hasan Yılmaz gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Emir T. ve Yılmaz adliyeye sevk edildi. Emir T., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, işletme müdürü Hasan Yılmaz ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


14 Ekim 2021 Perşembe, 18:53
A