Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da pandemi döneminde örgüye yoğun ilgi! (ÖZEL HABER)

Tüm yurdu etkisi altına alan koronavirüs salgını etkisini göstermeye devam ederken, birçok sektör durma noktasına geldi. Bu süreçte hareketlilik yaşayan sektör ise yün ip satan tuhafiyeler oldu.

Bursa'da pandemi döneminde örgüye yoğun ilgi! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Koronavirüs birçok sektörü olumsuz yönde etkilerken, yün ip satan tuhafiyeleri ise olumlu yönde etkiledi.

Yasaklar sürecinde evde sıkılan hanımlar, örgüye yöneldi.

Kadınların örgüye yönelmesi ip satışlarını artırdı.

İp satışlarının artması ve talebin çok olması zammı da beraberinde getirdi.

"EVİNDE ÖRGÜ YAPMAK İSTEYEN HANIMLAR EN AZ 50 LİRAYI GÖZDEN ÇIKARACAKLAR"

Bir tuhafiyede Satış Danışmanı Nilay Şahbaz, "Pandemi sektörü tamamen bize yaradı. Hanımlar bu dönemde işsiz kaldı. Biz de yasaklardan dolayı çok yoğunuz. İplerde yoğun bir talep var ama fiyatlar biraz zamlandı. Normalde senede 1 defa zam gelirdi ama bu sene nisan, ağustos ve kasım aylarında zam geldi. En uygun ip 10 liradan başlıyor, en ucuz şiş ise 5 liradan başlıyor. Evinde örgü yapmak isteyen hanımlar en az 50 lirayı gözden çıkaracaklar" dedi.

"HER ŞEYE ZAM GELMİŞ"

Örgü örmek için Reyhan Pazarı'nda alışverişe çıkan vatandaşlar, "Bere, hırka ve yelek örüyoruz. Zevkle örüyoruz, pandemi bize yaradı. Aldıklarımız aşağı yukarı 30 lira tuttu. Ördüklerimizi satıyoruz ya da hediye ediyoruz derken bir diğer vatandaş ise "Stres için örgü örüyorum. Ama fiyatlara zam geldi. 19 lira olmuş yün. Her şeye zam gelmiş. Önceden ipler daha ucuzdu" şeklinde konuştu.

"HERKESE TAVSİYE EDİYORUM"

Amigurimi bebek ören ve bunları satan bir diğer vatandaş ise, " Geçen yıl hobi olarak başlamıştım. Pandemi dönemi olunca sık sık örmeye başladım ama ip fiyatları çok pahalanmış. Geçen yıl 5 liraya aldığım ip şimdi 10 lira olmuş. Ben çok şaşırdım. Örgü örerken vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorum. Herkese tavsiye ediyorum" dedi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!