Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da kedi ve kuş evi

Gemlik Belediyesi'nin Endüstri Meslek Lisesine hazırlattığı 7 adet kedi ve 10 adet kuş evi hayvan severler tarafından mutlulukla karşılandı.

Bursa'da kedi ve kuş evi

Yaklaşan kış ayları öncesinde sokak hayvanlarını korumaya yönelik kedi ve kuş evleri Hayvan Hakları Koruma Haftası kapsamında belirlenen yerlere konuldu. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında daha önce de sokak hayvanlarının aşılanması, bakımı ve korunmasıyla beslenmesi konularında hizmet yaptıklarını hatırlatarak, yaz aylarında da su ve mama odaklarını ilçenin belirli bölgelerine yerleştirdiklerini kaydetti. Gemlikli Hayvan Severlerin haklı taleplerini de yerine getirerek kedi ve kuş evlerini yaptırdıklarını belirten Refik Yılmaz, dünya hayvan hakları koruma gününü de kutladı.


Gemlikli Hayvan Severler ve HAYTAP yöneticileri ile birlikte Endüstri Meslek Lisesinde yaptırılan kedi ve kuş evlerini teslim alan Refik Yılmaz, Sağlık İşleri Müdürlüğü kanalıyla bu evleri belirlenen bölgelere yerleştirme talimatı verdi. HAYTAP Gemlik Temsilcisi Ümran Akyavaş, sorumlu ve duyarlı davranışından dolayı Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz'a teşekkür ederek, şehrin belirli noktalarına yerleştirilecek beslenme odakları konusunda da destek istedi.
Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz da, gereksinim olması halinde kedi ve kuş evlerinin sayısını artırabilecekleri sözünü verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!