Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da hayat Ata'ya saygı için durdu!

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 82. yılı dolayısıyla, Bursa'da da saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşu sırasında bir vatandaşın, ağladığı görüldü.

Bursa'da hayat Ata'ya saygı için durdu!

Bursa'da saat 09.05'te hayat durdu. Vatandaşlar araçlarından inip saygı duruşunda dururken, bazı vatandaşlar cam ve balkonlarından anma törenlerine eşlik etti.

Bursa'da vatandaşlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82. yılı dolayısıyla saat 09.05'te Atatürk heykelinin önünde buluştu.

Burada sirenlerin çalmasıyla birlikte vatandaşlar araçlarından inerek saygı duruşunda bulunurken, bazıları ise cam ve başkanlarından eşlik etti. İstiklal Marşı'nın okunmasıyla birlikte anma son buldu.

Törenlere Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Bursa protokolü de katıldı.

Saygı duruşu sırasında Aytaç Cihan isimli bir kişinin, ağladığı görüldü.Cihan, "Her sene aynı zamanda yaşadığımız şeyler. Çok büyük bir insan Ulu Önder. Bugün varlığımızın yegane sebeplerimizden biri. Bu vesileyle bütün şehitlerimize, ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Allah hepsini nur içinde yatırsın" dedi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!