Geri Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (28 Temmuz 2021 Çarşamba)

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (28 Temmuz 2021 Çarşamba)

Aşırı sıcak hava dalgası kentte etkili olmaya başladı. Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 35 derece dolaylarında seyrediyor. Meteoroloji yetkilileri sıcaklığın yarın 36; cuma, cumartesi ve pazar 37 derece olacağını kaydetti. Meteoroloji uyardı: Bugün 12.00-18.00 arasında güneş kavurucu. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamalı.

28 Temmuz 2021 Çarşamba, 08:35 - Bursa Bölge
A
Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (28 Temmuz 2021 Çarşamba)
01:35 İklim değişikliği dünyayı tehdit ediyor! (ÖZEL HABER)

İLGİLİ VİDEO

İklim değişikliği dünyayı tehdit ediyor! (ÖZEL HABER)

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 35 derece dolaylarında seyretmekte.

Meteoroloji uyardı: Bugün 12.00-18.00 arasında güneş kavurucu. Gece bile sıcaklığın en düşük 19 civarında seyretmesi öngörüldü.

Sıcaklık yarın 36; cuma, cumartesi ve pazar 37 derece olacak. 

İŞTE BURSA'NIN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Ordu, Tokat, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Samsun'un doğusu ile Erzurum'un kuzey çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarında mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Akdeniz'in iç kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50 ila 70, doğusunda zaman zaman 80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, taşkın vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Akdeniz'in iç kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50 ila 70, doğusunda zaman zaman 80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


28 Temmuz 2021 Çarşamba, 08:35
A