Geri Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (26 Nisan 2021 Pazartesi)

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (26 Nisan 2021 Pazartesi)

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 16 derece ölçülüyor. Yarından itibaren sıcaklık kademeli olarak yükselmeye başlayacak. Cuma Bursalıları 27 derecelik hava sıcaklığı karşılayacak.

26 Nisan 2021 Pazartesi, 08:43 - Bursa Bölge
A
Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (26 Nisan 2021 Pazartesi)
03:30 Bursa Kestel'de yoğun yağış sonrası 15 metrelik şelale oluştu

İLGİLİ VİDEO

Bursa Kestel'de yoğun yağış sonrası 15 metrelik şelale oluştu

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 16 derece. Hava kapalı. Yağış yok.

Sıcaklık yarın 23 derece olacak. Güneş yüzünü gösterecek. 

Bursalıları çarşamba ve perşembe 26 derecelik sıcaklık bekliyor.

Cuma ise Bursa'da termometreler 27 dereceye çıkacak. 

Meteoroloji yetkilileri önümüzdeki beş günlük periyotta yağış beklenmediğini bildirdi.

İŞTE BURSA'NIN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Anadolu, Akdeniz'in iç kesimleri, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Adıyaman çevreleri ile sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar, akşam ve gece saatlerinde Osmaniye ve Hatay çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu bölge geneli ile Doğu Anadolu'nun güney ve doğusunda toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği, güney ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Ülkemizin batısında kuzey ve kuzeydoğu, doğusunda güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. olarak esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI: Suriye kaynaklı tozun Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güney ve doğusunda güneyli yüksek seviye rüzgarlarıyla taşınacağı tahmin edilmektedir. Tozun meydana getireceği hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA

Parçalı, doğusunun çok bulutlu, sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin kısa süreli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


26 Nisan 2021 Pazartesi, 08:43
A