Geri Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (22 Eylül 2021 Çarşamba)

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (22 Eylül 2021 Çarşamba)

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 23 derece ölçülüyor. Hafif sağanak geçişleri bekleniyor. Yarın sağanak şiddetini artıracak. Sıcaklık 18 dereceye inecek.

22 Eylül 2021 Çarşamba, 08:29 - Bursa Bölge
A
Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (22 Eylül 2021 Çarşamba)
07:29 Bursa Kestel ve Yıldırım'da sel vatandaşları uykuda yakaladı

İLGİLİ VİDEO

Bursa Kestel ve Yıldırım'da sel vatandaşları uykuda yakaladı

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 23 derece dolaylarında seyrederken hafif sağanak geçişleri beklenmekte.

Meteoroloji yetkilileri sağanağın yarın şiddetini artıracağını kaydetti. Sıcaklığın 18 dereceye ineceği ifade edildi. 

Bursa'da cuma yağış yok. Sıcaklık artaracak. Termometreler 24 dereceyi gösterecek. 

Bursalıları cumartesi 25, pazar 27 derecelik hava sıcaklıkları karşılayacak.

Gece saatlerinde sıcaklığın artık 7 dereceye kadar indiğini hatırlatmakta fayda var.

İŞTE BURSA'NIN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısının yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Osmaniye, Hatay kıyıları, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin'in kuzey kesimlerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm üzeri)olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Osmaniye, Hatay kıyıları, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin'in kuzey kesimlerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm üzeri) olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, iç kesimlerde yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile akşam saatlerinden sonra bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


22 Eylül 2021 Çarşamba, 08:29
A