Geri Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (08 Temmuz 2021 Perşembe)

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (08 Temmuz 2021 Perşembe)

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 29 derece dolaylarında seyrediyor. Yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. Sağanak yarın da etkili olduktan sonra Bursa'yı terk edecek. Bugün ve yarın yüzde 96-95 seviyesinde olacak nem oranı Bursalıları bunaltacak.

08 Temmuz 2021 Perşembe, 08:35 - Bursa Bölge
A
Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (08 Temmuz 2021 Perşembe)
04:08 Bursa Osmangazi'de Ovaakça Mahallesi sular altında kaldı

İLGİLİ VİDEO

Bursa Osmangazi'de Ovaakça Mahallesi sular altında kaldı

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 29 derece. 

Yer yer etkili gök gürültülü sağanak var.

Sağanak yarın da görüldükten sonra kenti terk edecek.

Yarın için beklenen en yüksek hava sıcaklığı 30.

Bugün ve yarın yüzde 96-95 seviyesinde olacak nem oranı Bursalıları bunaltacak.

Bursa'da hafta sonu yağış yok. 

Cumartesi ve pazar Bursalıları 30 derecelik sıcaklık bekliyor.

İŞTE BURSA'NIN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Kütahya, Afyonkarahisar, Konya, Samsun, Artvin, Ardahan ve Kars çevreleri ile Isparta'nın doğu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bilecik, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve Çankırı'nın batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, Akdeniz kıyı kesimleri ile doğu bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Bilecik, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve Çankırı'nın batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, dolu yağışı, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın; Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bilecik çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


08 Temmuz 2021 Perşembe, 08:35
A