Geri Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (18 Haziran 2021 Cuma)

Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (18 Haziran 2021 Cuma)

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 28 derece dolaylarında seyrediyor. Meteoroloji yetkilileri önümüzdeki salı gününe kadar yer yer gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin görülebileceğini bildirdi.

18 Haziran 2021 Cuma, 08:29 - Bursa Bölge
A
Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (18 Haziran 2021 Cuma)
01:21 Bursa'da caddeler göle döndü!

İLGİLİ VİDEO

Bursa'da caddeler göle döndü!

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 28 derece. 

Sıcaklık yarın da aynı seviyede kalacak. 

Bursalıları pazar ve pazartesi 27 derecelik sıcaklık karşılayacak. 

Bursa'da önümüzdeki salı gününe kadar yer yer gök gürültülü sağanak yağış geçişleri görülebilir. 

Meteoroloji yetkilileri bir süredir kentte etkili olan sağanak dalgasının kenti salı günü terk edeceğini bildirdi. 

Bursa'da salı günü beklenen en yüksek hava sıcaklığı ise 28.

İŞTE BURSA'NIN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Batı Karadeniz, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Artvin ve Ardahan çevreleri, Muğla ve Antalya'nın iç kesimleri, Burdur'un güney kesimleri ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının 2-4 derece artması, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenmektedir.

RÜZGAR: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı, güney kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da aralıklı ve yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölge genelinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması beklenmektedir.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


18 Haziran 2021 Cuma, 08:29
A