Geri Bursa'da bugün seçim var

Bursa'da bugün seçim var

Ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından bugün, seçimlerin tekrarlanmasına ve ara seçim yapılmasına karar verildi. Bursa'da da 12 mahallede sandıklar kuruldu.

06 Haziran 2021 Pazar, 08:39 - Bursa Bölge
A
Bursa'da bugün seçim var
02:11 Bursa'da bugün seçim var

İLGİLİ VİDEO

Bursa'da bugün seçim var

Türkiye genelinde 753 yerde sandığa gidilecek seçimde Bursa'da da 12 mahalle yeni muhtarlarını belirleyecek. Muhtar adayları, sandıktan en fazla oyu alabilmek için aralıksız çalışıyor. Aday oldukları mahallelere pankartlar ve posterler asıp, el ilanları dağıtan muhtar adayları, kapı kapı dolaşıp oy istiyor. Mahalle sakinlerinin muhtar adaylarından talep ettiklerinin başında ise yeşil alan, park ve sağlık ocağı yapılması geliyor. 

Bursa'da seçim yapılacak mahalleler:

İZNİK MÜŞKÜLE MAH.

OSMANGAZİ REYHAN MAH.

OSMANGAZİ İNTİZAM MAH.

İNEGÖL MAHMUDİYE MAH.

İNEGÖL OSMANİYE MAH.

İNEGÖL SARIPINAR MAH.

İNEGÖL MESUDİYE MAH.

HARMANCIK KARACA MAH.

NİLÜFER TAHTALI MAH.

YILDIRIM SELÇUKBEY MAH.

KARACABEY KARASU MAH.

ORHANELİ KUSUMLAR MAH.

İntizam Mahalle Muhtarı adaylarından Asiye Duralı, "2019 seçimlerinde yine aday olmuştum. Ancak ikinci olarak tamamlamıştım. Şimdi yine aday oldum. Bizim mahallemizde seçim yapılmasının sebebi, önceki muhtarımız başka ikamette yer alıyordu. Görevden alınacaktı. Ancak o kendisini istifa etti. Yerine azalarından biri vekil oldu. Öyle olunca bizde seçime gittik. 2 bin 631 tane seçmenimiz var. Daha önce ikinci olmuştum. Şimdi ise seçilmeyi umut ediyorum" dedi.

Diğer muhtar adayı İbrahim Topal ise, "Kanunlar gereği ara seçim olması gerekiyordu. Bizde iki arkadaş aday olarak başvurduk. İkimizi hakkında da hayırlısı olsun. Bu seçimler ölmüş veya istifa etmiş kişilerin yerine yapılmaktadır. Bursa'da 12 noktada Türkiye genelinde ise 753 mahallede bu seçimler yapılıyor" şeklinde konuştu.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


06 Haziran 2021 Pazar, 08:39
A