Geri Bursa'da bir hafta önce cezaevinden çıktı, sabah dükkan akşam banka soydu

Bursa'da bir hafta önce cezaevinden çıktı, sabah dükkan akşam banka soydu

Bursa'da bir hafta evvel cezaevinden çıkan şahıs, camını kırıp girdiği bankada kasaya tuzak için konan 200 lirayı çalmış, akşam saatlerinde de yakalanmıştı. Başarısız soygun medyada 'şaka gibi' nitelendirilse de o hırsızın sabah saatlerinde de dükkan soyduğu ortaya çıktı.

17 Haziran 2021 Perşembe, 12:24 - Bursa Bölge
A
Bursa'da bir hafta önce cezaevinden çıktı, sabah dükkan akşam banka soydu
00:49 Bursa'da bir hafta önce cezaevinden çıktı, sabah dükkan akşam banka soydu

İLGİLİ VİDEO

Bursa'da bir hafta önce cezaevinden çıktı, sabah dükkan akşam banka soydu

00:41 Bursa'da banka soygunu: Tuzak parasını çalarak kayıplara karıştı

İLGİLİ VİDEO

Bursa'da banka soygunu: Tuzak parasını çalarak kayıplara karıştı

Olay, önceki gece saat 02.30 sıralarında Yıldırım Profesör Tezok Caddesi'nde meydana geldi. Bir hafta önce cezaevinden çıktığı öğrenilen 28 yaşındaki İsmail Hakkı A, sabah bir iş yerinden 3 bin lira çaldıktan sonra akşam da bir bankanın önüne geldi.

Etrafı gözetleyen şüpheli, daha sonra kaldırım taşını cama vurmaya başladı. Camı kıran şüpheli, ardından yanında bulunan duba ile camı genişleterek içeri girdi. Kasalara yönelen şüpheli tuzak paralarını aldı.

Tuzak paraların çalınmasıyla birlikte alarm devreye girdi. Hırsızlık alarmı üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı araştırmada kasaya tuzak olarak bırakılan 200 liranın çalındığı belirlendi.

Harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekipler önce güvenlik kamerasından zanlının kimliğini belirledi.

Çeşitli suçlardan kaydı olan İsmail Hakkı A, Görükle Sakarya Mahallesi'nde bulunan bir kafede ekiplerce kıskıvrak yakalandı.

Zanlı ilk sorgulamada suçunu itiraf etti. Olayın sabahın da ise Mustafakemalpaşa ilçesindeki bir dükkândan 3 bin lira çaldığı belirlenen şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


17 Haziran 2021 Perşembe, 12:24
A